Való világ az álvilág alatt: Shakespeare-darab a Hevesiben

Néhány hete látható a zalaegerszegi Hevesi Sándor Színházban a Vízkereszt, vagy bánom is én című színmű. A klasszikus Shakespeare-vígjátékot Nádasdy Ádám fordította újra, Csiszár Imre vendégrendezőként állította színpadra. Mindketten régi-új értelmet adtak a darabnak.

Ámor nyila félrehord

Félre bizony, mint a céllövölde puskái a búcsúban: valahogy mindig a másik hurkapálca törik el, mint amit a puskát tartó megcélzott, ha eltörik egyáltalán valamelyik. Így lesz a nagy, piros mézeskalácsszívből hajcsat, megfakult művirág vagy éppen semmi. Kevesen kapják meg azt, amit/akit igazán szeretnének, a többségnek be kell érnie azzal, ami/aki neki jutott, és mindig van valaki, aki szomorúan és egyedül kullog haza a mulatságból.

Klasszikus szerző darabja az évadnyitón

Spisák István, Urházy Gábor László, Katona KornélShakespeare-vígjáték bemutatója a Hevesi Sándor Színházban

A reneszánsz angol drámaíró műveit ön-és hatásértéke alapján katalógusba rendező irodalmi kánon megszokottságból is hajlamos arra, hogy Shakespeare-t a királydrámák és tragédiák klasszikus szerzőjeként aposztrofálja. A hazai színházak azonban – műfajoktól elvonatkoztatva – szívesen mutatják be az író olyan alkotásait is, amelyek színpadon hatásosan megjeleníthetőek, ám nem feltétlenül tartoznak a befogadói köztudat által közismert Shakespeare- drámák közé.

Vízkereszt, vagy bánom is én – premier a zalaegerszegi színházban

Vízkereszt, vagy bánom is én - ez az idei év első premierje Zalaegerszegen. Az egyik főszereplő a színház igazgatója, Besenczi Árpád. A bemutató előtt a színház egyik alapítójára, a nagy rendezőre, Ruszt Józsefre emlékeztek.

Vízkereszt, vagy bánom is én a KultúRandevúban

Zalaegerszeg - Shakespeare Vízkereszt, vagy bánom is én című vígjátékával kezdődik az évad a Hevesi Sándor Színházban. Csiszár Imre rendező volt a KultúRandevú vendége.