A krimi, mielőtt színpadra születne, kiknél, hol és milyen formában válhat valóssággá? Vihart kavaró előadást mutattak be az ifjúságnak Zalaegerszegen, megadva a lehetőséget, hogy a látottak tapasztalataiból, saját világuk problematikusságára következtethessenek.
November 4-én fórumot tartottunk színházunk próbatermében a Kövek című előadás kapcsán. A nyílt fórumon meghívott vendégeinkkel és a résztvevőkkel az ifjúságot megszólító előadásainkról, színházi nevelésről, és a színházunknak a városban betöltött szerepéről gondolkodtunk közösen.
Nincsen semmi baj a Kövekkel. A nézők és diákok túlnyomó többségének tetszik a Hevesi Sándor Színház ifjúsági előadása, és a meghívott színházi szakemberek, drámapedagógusok, tanárok és a teátrumot fenntartó önkormányzat képviselői sem találtak kivetnivalót az Európa-szerte játszott darabban. Arról persze lehet vitatkozni, hogy hány éves kortól ajánlott a mű.
Két tizenéves srác betört egy villába, benzinnel locsolkodott, videójátékban látott öldöklőst játszott, csúnyán beszélt, majd addig rugdosott köveket a felüljáróról az autókra, míg az egyik sofőrt eltalálták. Meghalt.
November 11-én 17 órakor várjuk Önöket színházunk próbatermében egy felkészítő programra, amelynek célja, hogy támpontokat adjunk a pedagógusoknak abban, hogy hogyan tudják diákjaik számára A Hullám című előadás befogadását segíteni.
November 4-én rövid szenvedés után, 65 éves korában elhunyt Horváth Károly zeneszerző, előadóművész.
Fájón hiányzik a mindennapjainkból, hogy egy közösség megbeszéljen egy közös ügyet.
Köveket dobtak a kulturális közbeszéd állóvizébe Zalaegerszegen. És még csak most jön a Hullám.
Októberben mutatta be színházunk a Kövek című ifjúsági színdarabot. Az előadás kapcsán egy beszélgetésre hívunk minden érdeklődő nézőt, pedagógust, szülőt, diákot. Célunk, hogy közösen gondolkozzunk az ifjúságot megszólító előadásainkról, színházi nevelésről, és a színházunknak a városban betöltött szerepéről.
Volt is, nem is. Amikor a „Van még tíz évem” reményét osztotta meg barátjával, már közelített a végzetes betegség. De a Független Színpad után, 1994-től számítva megadatott az egy évtized, a rendezői mérlegkészítés. TARJÁN TAMÁS RECENZIÓJA.
A közelmúltban a legjobb előadásnak járó díjat kapta a Vidéki Színházak Fesztiválján a Hevesi Sándor Színház Közellenség című előadása, melyet Sztarenki Pál rendezett. A szakmai zsűri pont annak az évadnak az egyik előadását díjazta, melyet többen kritikával illettek; mondván túl sok könnyed, szórakoztató darabot játszott tavaly a színház.
Fordított nap: a jelmezek, parókák, álbajuszok ezúttal a nézőkre kerülhettek, ők jártak a zenekari árokban és zsinórpadláson is. Délután tartotta meg immár hatodik alkalommal évadnyitó forgatagát a Hevesi Sándor Színház.
„Telt ház előtt játszottunk, és a Duna Tv is rögzítette az előadást, de szinte alig láttam kritikusokat a nézőtéren, ami azért elszomorító, mert egyrészt így érvénytelenítik saját magukat, másrészt a nullára redukálják annak esélyét, hogy a szakma valaha is hitelesítse például Farkas Ignác kitűnő színészünk évek óta felterjesztett Érdemes Művész díját.”
Jó idők járnak a Hevesi Sándor Színház társulatára, legalább művészileg. A nyáron Zsombékon játszott néhány színészünk, e héten pedig a vidéki színházak fesztiválján szurkolhatunk a Közellenség sikeréért.
Tisztelt Nézőink!
A Thália Színház meghívására szeptember 12-én 19 órakor mutatjuk be Közellenség című előadásunkat a Vidéki Színházak Fesztiválján.
Ruszt József könyvének bemutatója 2015. szeptember 4-én 17 órakor lesz a Hevesi Sándor Színházban.
A megyeszékhelyi teátrumban a nézőtérrel gyűltek össze a társulat tagjai, akiket Besenczi Árpád igazgató köszöntött a nyári szünet után. Az évadnyitón részt vett Vigh László országgyűlési képviselő, aki elmondta, azon munkálkodik, hogy külön kormánydöntés segítségével meghozhassa azt az 1 milliárd forintot, amely a felújításhoz szükséges lenne.
Szeptember 7. és 13. között rendezi meg az idén a Vidéki Színházak Fesztiválját a Thália Színház; a budapesti teátrumban hét nap alatt nyolc előadást láthat a közönség.
A cím nemcsak üres szójáték, hanem megtévesztő is. A zalaegerszegi Hevesi Sándor Színház, a MASZK Egyesület és a Zsámbéki Színházi Bázis közös produkciója egyáltalán nem moll hangnemben szól. Szólhatna persze, ha azt követné, amit az eredeti cím sugall, illetve a kézikönyvek sulykolnak Calderónról és darabjáról. Ha líraian mélázva pengetné azt a témát, hogy minden csak álom.
Az élet A-moll (álom) címmel augusztus 20-án mutatják be a Zsámbéki Színházi Bázison Don Pedro Calderón de la Barca művét a MASZK, a Hevesi Sándor Színház és a Zsámbéki Színházi Bázis együttműködésében.